tel.:+421 948 357 570

Objavte pestrý svet dlažieb Semmelrock a vaša terasa nielenže zažiari, ale hlavne vydrží

Objavte pestrý svet dlažieb Semmelrock a vaša terasa nielenže zažiari, ale hlavne vydrží
22. mája 2020 Marcela Surová

„Pohoda, klídek, tabáček.“ Najpohodlnejšie si vieme oddýchnuť zrejme len vo vlastnej záhradnej terase. Tá je hlavne v lete naším druhým domovom a takmer každý majiteľ domu sa snaží urobiť maximum pre to, aby bola útočiskom pre celú rodinu, ale i ostatných blízkych. To, ako sa každý člen domácnosti bude na terase cítiť, do značnej miery ovplyvňuje aj výber krytiny, z ktorej terasa pozostáva.

Kritériá exteriéru sú náročné, no nie nesplniteľné

Na vonkajšiu dlažbu sú kladené oveľa vyššie nároky než na dlaždice v interiéri. Pokiaľ terasa nebola zahrnutá do pôvodnej stavby a pristavujete ju k už dokončovanému domu, možno sa budete musieť zmieriť s rozdielnym vzhľadom dlaždíc v chodbe a na terase.

Okrem toho je nutné brať do úvahy, že exteriérová dlažba je vydaná napospas poveternostným vplyvom. Raz sú to spaľujúce slnečné lúče alebo dážď, inokedy mráz, ktorý pri výbere nekvalitnej dlažby dokáže narobiť poriadnu paseku. Vonkajšia dlažba musí byť okrem toho dostatočne protišmyková a tiež maximálne odolná voči mechanickému poškodeniu. Dlažbu vedia narušiť už aj malé kamienky či dokonca piesok, preto si na oteruvzdornosť treba dať naozaj pozor. To, aby dlažba nesiakala vodu a vlhkosť, by malo byť v jej „DNA“. Opäť sa dostávame k tomu, že záleží len a len na tom, akú kvalitnú a overenú dlažbu na svoju terasu položíte.

Keramika je klasika, ale pozor na farbu

V dnešnom článku sa nebudeme zapodievať tým, či vybrať svetlé alebo tmavé dlaždice, ale skôr si povieme niečo o veľkostiach a materiáloch. Nepísaným pravidlom ostáva, že čím väčšiu dlažbu zvolíte, tým sa vám ju bude lepšie udržiavať. Horšie to však v tomto prípadu je s výmenou poškodeného dielu. Poďme ale ďalej…

Ak sa rozhodnete pre dlažbu, v podstate máte niekoľko možností. Môžete použiť klasické veľkoformátové dlaždice, betón, prírodný kameň alebo zámkovú dlažbu. Ak sa hodláte pustiť do pokladania dlažby svojpomocne, vďačnou klasikou ostáva keramická dlažba. Najlepšou voľbou budú glazované dlaždice, ktoré sú vysoko odolné voči mrazu i oteru, pričom nenasakujú vodu. Farbu pri keramike vyberajte nielen podľa svojho vkusu, ale hlavne podľa orientácie terasy. Tmavá farba totiž priťahuje slniečko, a ak máte terasu na južnej strane, bude vám na nej horúco. Na druhej strane príliš svetlá farba môže byť za jasného počasia nepríjemná pre oči.

Zámková dlažba a betón sú stále „in“

Obľúbenou možnosťou je dlhé roky zámková dlažba. Jej výhodou je suchá pokládka, ktorú zvládne priemerne zdatný kutil. Zámková dlažba je obľúbená aj pre svoj prívetivý vzhľad a hlavne odolnosť voči mrazu či iným poveternostným vplyvom. Jednotlivé kúsky do seba zapadajú ako puzzle a keď sa jeden z nich poškodí, výmena je naozaj jednoduchá. So zámkovou dlažbou môžete vydláždiť nielen terasu, ale aj chodník, príjazdovú cestu alebo parkovaciu plochu, pričom cenovo je táto dlažba azda najvýhodnejšia.

Čo staromódny betón? Tak ten má vynikajúce vlastnosti pre vonkajšie použitie a vôbec nemusí byť šedivý a nudný. Naopak, betónové dlaždice sú dnes vyrábané v rôznych farebných odtieňoch a vedia na seba vziať aj podobu kameňa či dreva. Betónové dlaždice sa predávajú v niekoľkých formátoch, pričom trendy sú momentálne tie veľkoformátové, ktoré sú vďaka minimálnemu množstvo škár zárukou, že terasa bude veľmi jednoduchá na celkovú údržbu.

Dovolenka na terase? Žiaden problém

Po predstavení výhod a nevýhod troch základných druhov dlažieb na terasu vás už len určite zaujíma, na akú značku sa spoľahnúť. U nás v Slosmate nedáme dopustiť na spoločnosť Semmelrock Stein+Design, ktorá sa už viac ako 60 rokov presadzuje náročným dizajnom, technickým know-how a najmodernejšími výrobnými technikami svojich výrobkov. Aj vďaka tomu sa značka v regióne strednej a východnej Európy etablovala na popredného dodávateľa vysokohodnotného spevňovania plôch.

No a keďže túto sezónu kvôli agresívnej pandémii COVID-19 budeme väčšinu voľného času tráviť práve na vlastných terasách svojich záhrad, prehliadnuť by ste nemali špeciálnu jarnú ponuku za zvýhodnené ceny. Výhodnejšie si tak môžete kúpiť dlažbu, platne, dekoratívne múriky alebo výrobky vhodné na spevnenie svahov a ohraničenie záhonov či trávnatých plôch. Novinky Semmelrock vo vás umocnia pocit domova, rodiny, lásky a šťastia, ktoré sú v týchto časoch najcennejšie. Okrem toho, spoločnosť myslí moderne a prináša produkty, ktoré sú ekologické a maximálne priateľské k prírode. Objavte tak aj vy pestrý svet dlažieb Semmelrock a užite si voľné chvíle ako nikdy predtým.

Zdroj: semmelrock.sk, denik.cz, kutilzahradnik.cz
Foto: semmelrock.sk, istock.com

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*