tel.:+421 948 357 570

Chcete trendovú stenu plnú stability? Dajte šancu Botament BO Betonoptik

Chcete trendovú stenu plnú stability? Dajte šancu Botament BO Betonoptik
31. októbra 2019 Wordbajan Wordpress

Materiál označovaný ako „stierka“ sa niekedy používal hlavne k opravám alebo technickým vylepšeniam interiéru. Keď vám však dnes dizajnér alebo architekt ponúkne stierku, často bude mať na mysli dekoratívnu funkciu. Ponúkne vám buď povrch hladký alebo štruktúrovaný, matný alebo lesklý, prípadne imitujúci kov či betón, farebný i bezfarebný. Čo ale kvalita stierky?

Vylepšovať alebo dekorovať?

Stierky sa v zásade delia do dvoch veľkých skupín. Tá prvá plní funkciu technologickú. Sem radíme stierky vyrovnávacie, sanačné, izolačné a pod. Napríklad vyrovnávacie stierky slúžia na úpravu vnútorných povrchov stien a stropov, kedy ich môžete použiť pod podkladovú vrstvu pod maľbu či tapetu alebo použiť aj ako konečnú povrchovú úpravu.

Druhá skupina už výhradne zdobí. Ide o dekoratívne stierky tvoriace povrchovú úpravu stien, podláh i stropov alebo objektov. Ich hlavnou požiadavkou je výsledný efekt. Na jednej strane sú pomerne rozšírené techniky s dlhodobou tradíciou ako benátsky aj marocký štuk či klasická stierka, doplnená špeciálnymi maliarskymi úpravami, na druhej strane ich modernejšie verzie.

Letí imitácia betónu

Čo tak stierka imitujúca betón? Pozor, nie obyčajný chladný betón, ale štýlový a moderný. Imitáciou betónu možno dosiahnuť väčšiny povrchov liateho betónu, ktoré sa vyskytujú všade okolo nás. Môže byť hrubý, hladký, zaleštený, s kamienkami atď. Dnes tak celý rad architektov účelne využíva úpravu povrchov stavieb so vzhľadom pohľadového betónu na zvýraznenie častí interiéru, prípadne častí alebo celých fasád.

Vďaka špecifickej materiálovej skladbe, možnostiam farebného prelínania vrstiev materiálov aj celkovému technologickému spracovaniu je reálne možné dosiahnuť veľmi premenlivé spektrum odtieňov štandardného pohľadového betónu, presne podľa vašich požiadaviek a predstáv.

Objavte stabilitu aj stálofarebnosť, objavte BO Betonoptik

Ako ale nájsť na oko pohľadnú, no zároveň veľmi kvalitnú stierku, keď trh ponúka viaceré značky? U nás v Slosmate jednoznačne víťazí Botament BO Betonoptik, ktorá do vášho domova prinesie radu výhod. Jednozložková stierková hmota s vysokým obsahom polymérov pre vytváranie povrchov imitujúcich štruktúru betónu dokážete použiť tak vo vnútornom, ako aj vonkajšom prostredí.

Stierka je dobre formovateľná a brúsiteľná, je stálofarebná a obsahuje pigmenty, ktoré sú odolné voči svetlu, pričom je vysoko odolná proti mrazu, UV žiareniu aj starnutiu. Po nanesení je stena opticky celistvá a bez akýchkoľvek škár, pričom je maximálne hygienická i ľahko čistiteľná.

Stierkou Botament BO Betonoptik získajú vaše steny, počnúc obývačkou, spálňou aj kuchyňou, až neuveriteľne skutočný industriálny vzhľad. Dajte tak aj vy stenám novú originálnu tvár, na ktorú sa budete chcieť pozerať mnoho rokov.

Zdroj: botament.comMarcela Škardová – prozeny.cz

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*