tel.:+421 948 357 570

Teplo bez zatepleného domu? S tvárnicami Porfix žiaden problém

Teplo bez zatepleného domu? S tvárnicami Porfix žiaden problém
31. októbra 2019 Wordbajan Wordpress

Výstavba vášho domu je zatiaľ v plánoch? Výborne! Určite sa totiž ešte rozhodujete, aký materiál zvolíte na hrubú stavbu. Je nad slnko jasnejšie, že tento krok netreba podceniť. Omietku vymeniť viete, no murivo ťažko. Pred konštrukciou si tak urobte čo najširší prieskum a vyberte taký materiál, ktorý bude vyhovovať práve tým vašim požiadavkám.

Svojpomocne alebo s firmou?

Pri výbere materiálu na hrubú stavbu a dodržaní technologických postupov sa v žiadnom prípade neodporúča šetriť. Ušetriť naopak môžete na prácu, ktorú zvládnete svojpomocne – cenu hrubej stavby si tým môžete znížiť až o tretinu, avšak len za určitých podmienok. Tento spôsob výstavby domu totiž vyžaduje veľa času, fyzických síl a hlavne príslušných vedomostí, inak sa môže stať vyčerpávajúcou nočnou morou. Zvážte teda starostlivo, ktoré práce zvládnete svojpomocne a ktoré nie, aby vás snaha o šetrenie nevyšla v dôsledku neskúsenosti príliš draho.

Iná doba, iný materiál!

Či už budete stavať svojpomocne, alebo nie, odporúča sa na zvislé i vodorovné stavebné konštrukcie zvoliť jeden stavebný systém a pri výstavbe presne dodržiavať technologický postup.

Ešte nedávno, v minulom desaťročí, sa malo za to, že jednovrstvové obvodové konštrukcie nemôžu nikdy spĺňať tepelnoizolačné parametre. Odporúčal sa nosný stavebný materiál malej hrúbky, na ktorý projektant navrhne dostatočnú vrstvu izolantu. Výrobcovia murovacieho stavebného materiálu tak stáli pred úlohou, ktorej cieľom bolo tieto tvrdenia vyvrátiť a vyrobiť tehlu pre jednovrstvovú konštrukciu pasívnych domov bez nutnosti dodatočného zateplenia. Tento cieľ bol splnený tak u výrobcov tehiel ako aj presných tvárnic z pórobetónu a tak nemusíte vynakladať ďalšie prostriedky na zatepľovacie systémy.

Dnešné stavebné systémy okrem toho ponúkajú prepracované spôsoby spájania a ucelené série doplnkov, ako sú napríklad rohové tehly či preklady. Nie je teda potrebné murivo rezať či kosiť.

Porfix. Tvárnice nízkej hmotnosti s výbornými izolačnými parametrami

V súčasnosti je obľúbená stavba z pórobetónových tvárnic. Pri tomto výbere je zásadné, že pórobetón má vďaka miliónom vzduchových pórov vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Murovanie s presnými tvárnicami je veľmi presné a umožňuje vytvoriť homogénnu stavbu bez tepelných mostov. Súvisiacim bonusom je tiež bezproblémové dosiahnutie vzduchotesnosti.

V Slosmate vám odporučíme tvárnice značky Porfix, ktoré sú ideálne pre nový dom, rekonštrukciu bytu, ale aj vybudovanie garáže. Má vynikajúce technické parametre, prémiové produkty sú navyše vhodné pre nízkoenergetické a pasívne domy bez dodatočného zateplenia.

Skúste si námatkovo v okolí zistiť, čo pre stavbu domu použili susedia, známi alebo kolegovia. Viac ako polovica uvedie niektorú z pórobetónových tvárnic. A tí, ktorí preferujú domácich výrobcov s tradíciou, povedia konkrétne Porfix. Univerzálny stavebný materiál s celou radou inovácií má na konte desaťtisíce bytových jednotiek a tisícky občianskych, priemyselných a hospodárskych stavieb.

Treba skonštatovať, že dnešné nároky na zdravé a kvalitné bývanie sú pomerne vysoké. Požiadavkou investorov je využiť materiál, s ktorým sa dobre pracuje, je dostupný za prijateľné ceny a znižuje spotrebu energie potrebnej k vykurovaniu objektu. Pórobetónové tvárnice Porfix na báze kremičitého piesku sú tak ideálnou voľbou. A aby sme nezabudli. Tvárnice Porfix P2–440 u nás teraz nájdete v exkluzívnej zľave 33 %!

Zdroj: porfix.skstavebnik.skhomebydleni.cz

Foto: istockphoto.com

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*