tel.:+421 948 357 570

Strešné okná VELUX

Strešné okná VELUX
18. augusta 2021 Marcela Surová

 

Terajšia generácia ľudí sa môže označiť prívlastkom „interiérová“. Vo vnútri trávime najviac času a to ide ruka v ruke s tým, že sme odrezaní od denného svetla a čerstvého vzduchu. Veľa faktorov vplýva na naše zdravie a to v akom zdraviu prospešnom prostredí sa nachádzame rozhoduje o tom akú pohodu domova si vytvoríme.

Medzi kľúčových ukazovateľov patrí aj kvalita ovzdušia v miestnosti. Častokrát žijeme v zle vetraných priestoroch, v ktorých sa pod zubom času začínajú tvoriť plesne. Pravidelné vetranie a najmä kvalitné okná vedia tomuto problému efektívne predísť.

Na prvý pohľad sa môže javiť správny výber strešného okna ako banálna záležitosť, no opak je pravdou. Ako zvoliť ideálne riešenie vám povieme v tomto článku.

Správny výber

Pri správnom výbere hrajú rolu najmä praktické pravidlá. V prvom rade je dôležité zamyslieť sa, ako chcete strešné okno využívať. Máte ho v pláne používať na vetranie alebo si len chcete spraviť pekný výhľad z izby, či cez neho budete vychádzať na strechu? Každý účel totižto vyžaduje iný typ strešného okna.

Ďalej sa treba rozhodnúť ako vysoko bude okno nad podlahou. Nižšie umiestnené okno zaručí pekný výhľad, no vyššie umiestnenie poskytne lepšie presvetlenie miestnosti. Sklon strechy hrá veľkú rolu vo veľkosti strešného okna. Čím viac je strecha plochá, tým dlhšie musí byť okno, pretože práve takto zaistite najlepší výhľad. Kúrenie sa umiestňuje vždy priamo pod strešné okná. Taktiež treba brať do úvahy umiestnenie kľučky, aby sa predišlo zbytočným úrazom, ktoré sú zapríčinené nepozornosťou.

 

 

Typy strešných okien

Najviac používaným typom sú kyvné strešné okná, ktoré sa otvárajú hornou alebo dolnou polovicou do interiéru. Ideálne umiestnenie je vyššie od zeme, nakoľko zasahujú do miestnosti. Pri tomto type by ste si mali dávať pozor v priechodných izbách, pretože môže dôjsť k úrazu.

Základná rada strešných okien VELUX používa trojsklo, ktoré sa vyznačuje energetickou úspornosťou a zabraňuje tepelným stratám. Správna inštalácia zabraňuje roseniu okien, vytváraniu tepelných mostov a nárastu účtov za vykurovanie. Súčasťou týchto okien je aj tvrdené vonkajšie sklo a špeciálna ochrana proti prievanu.

Z vyššej rady sú na výber až dva typy strešných okien. Prvý typ sa vyznačuje okrem už spomínaných benefitov dokonalejšou tepelnou izoláciou. Taktiež majú lepšiu schopnosť izolovať zvuk, utlmovať hluk z dažďa a veľkým benefitom je aj samočistiaca vrstva. Pre maximálny luxus a pohodlie si vyberte okná z najvyššej rady, ktorá ponúka exkluzívny dizajn a viaceré varianty umiestnenia. Medzi najlepšiu vychytávku patrí to, že sa okná dajú ovládať pomocou integrovaného diaľkového ovládania.

 

 

Strešné okná VELUX

Na trhu existuje veľa možností, no strešné okná VELUX predstavujú zaručenú a rokmi overenú kvalitu. Všetky okná sa vyznačujú použitím špičkových materiálov, ktoré sú spracované do bezchybného prevedenia.

VELUX ponúka riešenie „všetko v jednom“, v ktorom sú zahrnuté montážne doplnky a tieniaca technika. Kupovať mačku vo vreci rozhodne nebudete, nakoľko si všetky výrobky pred ich kúpou môžete pozrieť v showroome. Neodmysliteľnou súčasťou je aj odborné poradenstvo a nadštandardný servis, ktorý je vykonaný vždy s použitím originálnych náhradných dielov.

Výhodou strešných okien VELUX je ich drevené prevedenie, ktoré nevyžaduje žiadnu údržbu, lakovanie a ani brúsenie. Ich jadro tvorí tepelne upravené drevo pokryté bielou vodotesnou vrstvou polyuretánu, ktorého úlohou je chrániť spomínané drevo a poskytnúť dlhú životnosť strešných okien. Bezšvové prevedenie a zaoblené rohy nezadržiavajú vlhkosť a okolité nečistoty. Vďaka týmto vlastnostiam ich oceníte najmä v kúpeľni alebo kuchyni.

 

 

Cieľom tohto článku je nie len poradiť s výberom strešných okien, ale aj poukázať na to, že zdravie je len jedno a treba ho chrániť. S jeho ochranou je najlepšie začať od základov – tam kde trávime najviac času.

Ak sa chcete dozvedieť o problematike zlého ovzdušia v interiéri viac, pozrite sa na toto inštruktážne video.

 

ZDROJE: bydlení.cz, velux.sk, slosmat.sk, strešníokna.cz,
FOTO: freepik.com

 

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*