tel.:+421 948 357 570

Keď sa povie CERESIT

Keď sa povie CERESIT
19. apríla 2023 Marcela Surová

Každý, kto sa pohybuje vo sfére stavebníctva vie, čo znamená, keď sa povie CERESIT.

Značka stavebnej chémie, ktorá ponúka širokú škálu produktov pre rôzne stavebné aplikácie, ako sú napríklad lepidlá, tmely, tesniace hmoty, izolačné materiály, hydroizolačné systémy, stierky a podobne.

CERESIT je známy pre svoju vysokú kvalitu a spoľahlivosť v oblasti stavebných materiálov. Jeho produkty sú určené pre profesionálnych staviteľov a remeselníkov, ale aj pre bežných spotrebiteľov, ktorí hľadajú spoľahlivé riešenia pre svoje domáce projekty.

 

Rozdelenie produktov CERESIT

Produkty značky CERESIT možno rozdeliť do niekoľkých kategórií v závislosti od ich účelu a aplikáciách. Niektoré z hlavných kategórií produktov CERESIT sú:

· lepidlá – rôzne typy lepidiel pre rôzne povrchy a aplikácie, ako sú napríklad dlaždice, obklady, sadrokartónové dosky, drevo a podobne

· tmely – široká škála tmelov pre rôzne účely, ako tmely na drevo, tmely na kov, tmely na betón, ale aj univerzálne tmely pre všeobecné použitie

· tesniace hmoty – na rôzne účely. Tesniace hmoty na okná a dvere, tesniace hmoty na kúpeľne a kuchyne, ale aj tesniace hmoty na vonkajšie použitie

· hydroizolácie – hydroizolačné systémy na rôzne povrchy – betón, drevo a kov. Tieto produkty sú určené na zabezpečenie ochrany proti vlhkosti a vode

· izolačné materiály – pre vnútorné aj vonkajšie použitie, ako sú napríklad izolácie proti hluku, tepelnej izolácie a podobne

· stierky – rôzne druhy stierok pre rôzne aplikácie. Stierky na vnútorné a vonkajšie steny, stierky na podlahy a podobne

Toto je len základné rozdelenie produktov CERESIT. Značka však ponúka oveľa väčšie množstvo ďalších produktov pre rôzne stavebné aplikácie.

 

 

Omietka CT 76

Hlavnou hrozbou pre fasádu je slnečné žiarenie, ktoré je zdrojom dvoch hrozieb a to:

· voľných radikálov – pri pôsobení slnečného žiarenia a UV žiarenia na omietkovú vrstvu dochádza k fotochemickému procesu, ktorý produkuje voľné radikály. Tieto radikály ničia polymérové väzby v omietke, čo bráni fixácii pigmentov v jej štruktúre.

· UV žiarenia – blednúce farby, krehnutie omietky, praskanie a trhliny, delaminácia omietky. Fasáda sa stáva zraniteľnou pre napadnutie riasami a plesňami

Omietka Ceresit CT 76 bola vyvinutá ako riešenie problémov ničivého vplyvu slnečného žiarenia. Kľúčovým prvkom tejto inovatívnej omietky je nová technológia UV Protect založená na:

· UV pohlcovačoch – pôsobia ako filter proti škodlivému UV žiareniu. Omietka chráni i vrstvy pod omietkou

· lapačoch voľných radikálov – zachytávajú a neutralizujú tieto voľné radikály, aby sa zabránilo ich deštruktívnym reakciám v omietke. Tieto lapače sa aktivujú pri pôsobení svetla a kyslíka a

prispievajú k samoliečbe polymérových väzieb vo vnútri štruktúry omietky

Svetelné stabilizátory sú účinnými prostriedkami boja proti voľným radikálom a ich škodlivým účinkom na povrch produktu. Výborné vlastnosti, ako flexibilita, vysoká úroveň difúzie, odolnosť a nízka nasiakavosť sa dosahuje optimálnou kombináciou kremíka a elastomérovej disperzie. Vďaka lapačom voľných radikálov sú chránené polymérové väzby, regeneruje sa poškodená polymérová matrica. To zabezpečí, že polymérové väzby sú silné a povrch omietky utesnený. Hlavné výhody Ceresit CT 76 sú odolnosť povrchu, stabilita farieb a široká škála farieb.

 

 

Ceresit CE 79

Táto dvojzložková epoxidová malta je určená na lepenie a škárovanie keramických povrchov, ako sú obklady a dlažby, ktoré vyžadujú trvalú chemickú a mechanickú odolnosť. Môže byť použitá na keramické, kamenné, porcelánové a klinkerové prvky, ako aj na živicou spájané konglomeráty a kyselinám odolné keramické prvky. Túto maltu môžete využiť aj na aplikáciu obkladov a dlažieb s keramickým povrchom, ktoré sú vystavené agresívnym látkam, ako sú terapeutické vane, priemyselné kuchyne, akumulátorovne, umývačky áut, pivovary, silá, príbytky pre hospodárske zvieratá, plavecké bazény, laboratóriá, kúpele, sauny a parné sprchy. Môže byť použitá pre exteriér aj interiér a je vhodná aj pre trvalo mokré priestory a odoláva pôsobeniu brakickej vody. Ceresit CE 79 má veľmi dobré vlastnosti a tie sú:

· vysoká farebná stabilita

· vodotesnosť

· veľmi jednoduchá aplikácia a čistenie

· výborná chemická a mechanická odolnosť

· žiadne zmrašťovanie – minimálne riziko trhlín

· vhodná aj ako lepidlo – vďaka výnimočným vlastnostiam

· na šírku škár 1–15 mm

· pre interiér i exteriér

 

 

Ceresit miluje farby

Škárovacie hmoty sú toho vynikajúcim príkladom a sú navrhnuté tak, aby zabezpečili trvalú spojitosť a vyplnenie škár medzi obkladmi a dlažbami. Dokonca vylepšili sortiment škárovacích hmôt CE 40 s novým zložením pod označením “Color Perfect”, ktoré prináša:

· jasné a žiarivé farby

· vynikajúcu kvalitu a vzhľad

· odolnosť proti plesniam a hubám

Sú určené na použitie v exteriérových aj interiérových prostrediach. Okrem svojej funkčnosti sú tieto škárovacie hmoty navrhnuté s dôrazom na estetiku, a tak vám poskytnú dokonalý finálny vzhľad vášho projektu.

CE 40 obsahuje vysoko kvalitné mikrosilikáty, ktoré zlepšujú jeho stabilitu a odolnosť, čím sa zabezpečí vysoká odolnosť voči prasknutiu a poškriabaniu, hladký a rovnomerný povrch s dokonalými farbami, optimalizovaný čas tuhnutia pre použitie s keramickými obkladmi a dlaždicami. Okrem mikrosilikátov obsahuje aj technológiu Aquastatic, ktorá umožňuje vodným kvapkám ľahšie stekať po povrchu a zabraňuje vniknutiu vody do hmoty. Tým sa zabezpečí vysoká odolnosť voči nečistotám, rýchlejšie stekajúca voda z povrchu a zároveň sa ľahko sa čistí.

 

Ak vás produkty CERESIT oslovili a uvažujete o stavebných či rekonštrukčných prácach, navštívte našu SLOSMAT predajňu kde nájdete všetko čo potrebujete.

 

ZDROJE: www.ceresit.sk

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*