tel.:+421 948 357 570

Zateplenie povaly fúkanou izoláciou

Zateplenie povaly fúkanou izoláciou
11. júla 2022 Marcela Surová

Zateplenie povaly bungalovu fúkanou izoláciou ISOVER.

1. Aplikačný stroj ISOVER ST 40 pripojíme do elektrickej siete. Prietok vzduchu regulujeme mechanicky.

2. Nasadíme 76 mm hadicu a zaistíme.

3. Pripravíme balíky fúkanej izolácie ISOVER INSULFIT. Na zateplenie podkrovia odporúčame použiť min. 30cm vrstvu, čo predstavuje spotrebu asi 50 balíkov na 100 m2.

4. Výlez do podstrešia musí pred zateplovaním dostatočne navýšený.

5. Pripravíme si meraciu ihlu, na ktorej si vyznačíme požadovanú hrúbku zateplenia.

6. Komprimované balíky ISOVER INSULFIT ​si narežeme a postupne vkladáme do aplikačného stroja. Pri manipulácii s izoláciou používame ochranné pomôcky. Komprimovanú izoláciu dávkujeme do stroja postupne, aby sme predišli k upchatiu násypníka ako aj hadíc.

7. Fúkanú izoláciu aplikujeme rovnomerne voľným fúkaním do plochy. Pri aplikácii voľným fúkaním sa strojom rozvoľnia komprimované balíky izolácie z objemovej hmotnosti ca 150 kg/m3 na aplikačnú objemovú hmotnosť ca 25 kg/m3. Pri menej prístupných miestach môžeme použiť teleskopickú tyč.

8. Výsledná vrstva fúkanej izolácie ISOVER INSULFIT vytvorí rovnomerné zateplenie stropu nepochôdzneho podkrovia, ktoré v zimnom období účinné bráni tepelným stratám a v letnom období chráni pred prehrievaním podkrovia.

Fúkaná izolácia ISOVER INSULFIT je vyrobená z recyklovaného skla, vďaka čomu je nehorľavá, povrch vlákien je hydrofobizovaný, je paropriepustná, spĺňa najprísnejšiu triedu sadania S1 ( ≤1% ). Má v praxi overenú dlhodobú životnosť a spoľahlivú funkčnosť.

 

 

Viac informácií ohľadom tohto aplikačného postupu sa dozviete TU. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*