tel.:+421 948 357 570

Plesnivý silikón v škárach hneď meniť nemusíte! Ako na to?

Plesnivý silikón v škárach hneď meniť nemusíte! Ako na to?
30. októbra 2019 Wordbajan Wordpress

Kúpeľňa, to je miestnosť spojená s čistotou a krásou. Ale tiež s vlhkosťou, ktorá nahráva tvorbe plesní, najmä na pórovitom a nasiakavom povrchu, aký dokáže poľahky vytvoriť obyčajná  škárovacia hmota. Proti čiernym škvrnám treba bojovať preventívne, no čo vtedy, keď je už neskoro? S novou „vychytávkou“ nie je nikdy neskoro!

Rajom je vlhkosť a špina

Vrstvou plesne na povrchu sa častokrát nepýšia len syry, ale aj izby. Nejde však o bielu chutnú pleseň, ale hnusnú čiernu pleseň, ktorá môže mať dokonca negatívny vplyv na zdravie – dráždi hrdlo, predstavuje skrytú hrozbu rozvoja astmy, u detí môže vyvolať ekzém a vnímaví jedinci trpia na časté a silné bolesti hlavy. Takáto pleseň teda nie je len nevzhľadná, ale hlavne poriadne zdraviu škodlivá!

Každý vie, že rajom plesní je vlhkosť. Tá sa počas dňa, pochopiteľne, najviac vyskytuje v kúpeľni.Ideálna vlhkosť v miestnosti sa pohybuje v rozmedzí od 30 do 50%. Po každej osviežujúcej sprche sa však vlhkosť vyšvihne na hranicu 95%! Pekne to vidieť na značne zarosených zrkadlách či oknách. No a keďže kúpeľňa slúži predovšetkým na hygienu, vďaka zbytkom vlasov, miniatúram kože aj zaschnutej špine je miestnosť ideálnym priestorom pre rast škaredej plesne.

Ceresit. Značka flexibilnosti a vodeodolnosti

Plesne rastú pri bežných teplotách v byte či dome, túto podmienku nie ste schopní nijako ovplyvniť. Musíte sa preto zamerať na ďalšie príčiny. Pokúste sa v kúpeľni mať vždy čo najväčšiu čistotu. Ako sme spomínali, pri akejkoľvek činnosti po sebe človek zanecháva prach, šupinky kože, vlasy a ďalšie organické látky. Pravidelné upratovanie je preto nevyhnutné.

Čo ale vtedy, keď je čiernou plesňou pokrytá väčšia časť škár v kúpeľni? Riešením ostáva klasická výmena hmoty. Nezostáva než pozvať odborníka, nechať si starú škárovačku medzi obkladmi odstrániť a vyškárovať znova. Dnešné moderné hmoty garantujú dlhodobú farebnú stálosť a hlavne chránia škáry pred vlhkosťou aj plesňami. Perfektným príkladom je systém Ceresit MicroProtect, ktorý okrem toho, že chráni škáry pred prenikaním vlhkosti, poskytuje v spojení so sanitárnym silikónom dlhodobú ochranu proti tvorbe plesní.

Nielen obnovuje, ale hlavne dlhodobo chráni

Nechce sa vám však podstupovať zdĺhavý proces výmeny celého škárovacieho priestoru? S novinkou Ceresit Re-New sa vám ani chcieť nemusí! Veľmi praktická hmota je pripravená na priame použitie pri prekrývaní silikónu s vynikajúcou odolnosťou proti vzniku plesní, pričom produkt je ideálny aj na prekrytie pôvodných silikónových tmelov v trojuholníkových spojoch pre zlepšenie ich celkového vzhľadu.

Pred využitím samotnej dlhotrvácej hmoty Re-New odporúčame na škáry použiť sprej Ceresit Stop Plesni, ktorý zo škár odstráni pleseň a priestor dôkladne dezinfikuje. Keď vám, samozrejme, nevyhovuje na škáry nanášať ďalšiu vrstvu hmoty, skúste využiť služby značky Ceys bielič, ktorý taktiež obsahuje špeciálne antibakteriálne účinné látky proti plesniam. Ideálom však stále ostáva Re-New, ktorý vám do 6 hodín pri izbovej teplote vytvrdne na elastickú, vysoko odolnú silikónovú vrstvu s dlhou životnosťou.

Zdroj: ceresit.skdumabyt.czbydleni.idnes.cz

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*