tel.:+421 948 357 570

Ľahká montáž, pohodlná manipulácia, príslušenstvo naviac. S podkrovnými schodmi Fakro vedľa nestúpit

Ľahká montáž, pohodlná manipulácia, príslušenstvo naviac. S podkrovnými schodmi Fakro vedľa nestúpit
31. októbra 2019 Wordbajan Wordpress

Podkrovie je neoddeliteľnou súčasťou nielen rodinných domov, ale i niektorých bytov. Aj keď dnes tento priestor môže slúžiť na bývanie, stále sa najviac využíva na uskladňovanie sezónnych predmetov. Treba sa doň ale bezpečne a čo možno najjednoduchšie dostať. Skladacie podkrovné schody sú ideálnym riešením pre prípad, keď nemáte priestor pre stavanie klasických schodov. Čo ďalej vám tieto schody dokážu priniesť?

Menej schodov, viac miesta

Prestavba pôjdu na útulné podkrovie vyžaduje precízne plánovanie aj nutnú dávku kreativity. Kým k vstupu do skladovacieho priestoru skôr postačia sťahovacie schody alebo rebrík, obývané podkrovie si, pochopiteľne, vyžaduje zásadnejšiu úpravu. Okrem iného musíte vyriešiť pohodlný a bezpečný prístup.

Klasické rovné schodisko je pre našľapovanie najpohodlnejšie i najbezpečnejšie. Pokiaľ ide o staršie osoby, statické poschodie je azda najideálnejším riešením. Ak sú ale v dome deti, je potrebné dbať na to, aby sa obmedzil ich prístup ako na schodisko, tak aj na pôjd, pretože bezpečie je v týchto miestnostiach kvôli rôznym predmetom často na bode mrazu. Okrem toho, pri statických schodoch na priestor pod podkrovím zabudnite. Dnes sa tak povenujeme najmä tým schodom, ktoré sa dajú poskladať, teda šikovne skryť.

Výber netreba podceniť

Rebríkové a skladacie schodiská sa vyznačujú pomerne strmým sklonom, ktorý sa pohybuje od 45° do 60°. Preto umožňujú prekonať značný výškový rozdiel, pričom zaberajú málo pôdorysného miesta. Takéto schody môžu byť dvojdielne, trojdielne, ale aj štvordielne. Ďalej môžu byť posuvné, rovnako ako elektricky poháňané. Voľba rebríka závisí od mnohých faktorov, ktoré treba vziať do úvahy už pri samotnom výbere.

U nás v Slosmate vám ponúkneme schody značky Fakro. Firma je jednou z popredných svetových výrobcov schodov do podkrovia. Prečo sa zameriavame práve na tohto giganta? Výrobky Fakro možno nájsť vo viac ako 50 štátoch po celom svete – všade tam, kde existuje dopyt po tomto druhu výrobkov. Podkrovné schody tejto inovatívnej spoločnosti umožňujú bezpečný a jednoduchý prístup do neobývaného podkrovia bez nutnosti obstarania nákladného a priestorovo náročného schodiska. Okrem toho spĺňajú všetky technické a bezpečnostné požiadavky, pričom poskytujú užívateľsky netradične „vymakaný“ komfort. Vysoká kvalita výrobkov a samotná činnosť firmy Fakro boli dokonca niekoľkokrát ocenené. Medzi týmito oceneniami a vyznamenaniami má čestné miesto Hospodárska cena prezidenta Poľska, ktorú spoločnosť získala už dvakrát.

Ďalšie výhody schodov Fakro

Podkrovné schody Fakro sú vybavené kovaním a mechanizmami, ktoré umožňujú rýchle a bezproblémové rozloženie rebríka a jeho nenáročné zloženie. Systém schodov umožňuje ľahkú a rýchlu montáž dvomi osobami s jednoduchým prispôsobením dĺžky rebríka výške miestnosti. Na výber máte podkrovné schody jednoduché, termoizolačné či protipožiarne. Schody vám okrem toho môžu byť dodané kompletne zmontované a nie je nutné ich k montáži nijako pripravovať. Samozrejmosťou je aj teleskopická tyč pre pohodlné rozloženie a zloženie schodov, ktorá sa dodáva v jednom balíku.

Fakro má vo svojej ponuke podkrovné schody rôznych typov, pričom všetky z nich zaisťujú dokonalú tesnosť a tepelnú izoláciu. Okrem toho spĺňajú významnú normu EN 14975. Aby toho nebolo málo, jednoduchý a bezpečný vstup do vašich podkrovných priestorov môžete mať teraz za zvýhodnenú cenu. Stačí navštíviť naše stavebniny a schody Fakro dostanete v 18 % zľave.

Zdroj: fakro.skcs.naradie-asist.sk

Foto: istockphoto.com

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*